طلیعه بهار طبیعت و آغاز سال نو مبارک باد

طلیعه بهار طبیعت و آغاز سال نو مبارک باد

 سلام بر حسین زینت عرش خدا و ستاره درخشان آسمانها

سلام بر حسین زینت عرش خدا و ستاره درخشان آسمانها

سلام بر مولود کعبه، قبله عارفان و خداپرستان امام علی علیه السلام

سلام بر مولود کعبه، قبله عارفان و خداپرستان امام علی علیه السلام

السّلام علیک یا صاحب الزّمان

السّلام علیک یا صاحب الزّمان

السّلام علیک یا فاطمة الزّهرا ایتها الصّدیقة الطاهره

السّلام علیک یا فاطمة الزّهرا ایتها الصّدیقة الطاهره

نیمه شعبان میلاد مسعود امام زمان حضرت مهدی

نیمه شعبان میلاد مسعود امام زمان حضرت مهدی "عج" مبارکباد

مژده ای دل که مسیحا نفسی می‌آید... که زانفاس خوشش بوی کسی می‌آید

مژده ای دل که مسیحا نفسی می‌آید... که زانفاس خوشش بوی کسی می‌آید
مرکز امام علی (ع) محفلی گرم، فضائی نورانی و سرشار از صفا و معنویت

مؤسسه امام علی علیه السّلام پیشرو در امر خدمات رسانی به جامعه ایرانی و فارسی زبانان مقیم کانادا

Imam Ali Center, is a successful guide in providing services within various fields to the Iranian/Persian communities living in North America.

 زیارت اربعین
السلام علی ولی الله و حبیبه...

زیارت اربعین

روز بیستم ماه صفر، روز اربعین و به قول شیخین - شیخ مفید و شیخ طوسی- بازگشت اهل حرم امام حسین علیه السلام از شام به مدینه، و روز ورود اولین زائر آن حضرت جابربن عبدالله انصاری به کربلا، جهت زیارت امام حسین علیه السلام است . زیارت آن حضرت در این روز مستحب است. دلیل بزرگداشت اربعین حسینی چیست‌؟ فضایل و ثواب خواندن زیارت اربعین. چهلمین روز شهادت امام حسین علیه السلام است که جان خود و یارانش را فدای دین و انسانیت کرد. ازآنجا که گرامیداشت ‏خاطره انسان والا مقامی چون امام حسین (ع) و احیاء اربعین وی، زنده نگهداشتن‏ نام و یاد و راه اوست و زیارت، یکی از راههای عرض ارادت و محبت به آن ساحت نورانی است، لذا زیارت‏ امام حسین‏ «ع‏» به ویژه در روز بیستم ماه صفر که اربعین آن حضرت است،بسیار توصیه گردیده و فضیلت بسیاردارد. زیارت اربعین که در این روز مستحب است و در کتب ادعیه آمده است بدین گونه آغاز میگردد: «السلام علی ولی الله و حبیبه...» که این متن،از طریق ‏صفوان جمال از امام صادق‏«ع‏» روایت‏ شده است. مورخان نوشته ‏اند که جابربن عبدالله انصاری، همراه عطیه عوفی موفق شدند که درهمان اولین اربعین پس ازعاشورا به زیارت امام حسین‏«ع‏» نائل آیند. وی که آن هنگام ‏نابینا شده بود، در فرات غسل کرد و خود را خوشبو ساخت و گامهای کوچک برداشت تا سر قبر حسین بن علی‏«ع‏» آمد و با راهنمایی عطیه، دست روی قبر نهاد و بیهوش شد، وقتی به هوش آمد، سه بار گفت: یا حسین! سپس گفت:«حبیب لا یجیب حبیبه...» آنگاه ‏زیارتی خواند و روی به سایر شهدا کرد و آنان را هم زیارت نمود.

زیارت وارث از زیارتنامه‌های مشهور امام حسین(ع) است
زیارت وارث -عرض سلام و ادب به ساحت نورانی امام حسین علیه السلام

زیارت وارث از زیارتنامه‌های مشهور امام حسین(ع) است

متن زیارتنامه و روش خواندن آن شیخ طوسی در کتاب مصباح المتهجد ازصفوان جمّال روایت کرده: از امام صادق(ع) برای زیارت مولایمان حسین(ع) اجازه خواستم و استدعا نمودم برای من جهت زیارت آن حضرت دستورالعملی ذکر کند که به آن صورت به زیارت اقدام کنم. فرمود:ای صفوان، پیش از حرکت به سفر، سه روز روزه بدار و روز سوم غسل کن. پس اهل و عیال خود را نزد خویش جمع کن و چنین بگو «اللّهم انی استودعک... » تا آخر دعا که قبلا ذکر شد. آنگاه دعایی تعلیم او فرمود که وقتی به فرات برسد بگوید. سپس فرمود: با آب فرات غسل کن. به‌درستی که پدرم مرا از پدرانش علیهم السّلام خبر داد که رسول خدا(ص) فرمود: همانا فرزند من حسین، پس از من در کنار فرات کشته خواهد شد، هر که او را زیارت کند و از فرات غسل نماید، گناهان او بریزد و مانند روزی شود که مادر او را به دنیا آورده است. چون غسل کنی در حال انجام غسل بگو: «بِسْمِ اللهِ وَ بِاللهِ اللهُمَّ اجْعَلْهُ نُورا وَ طَهُورا وَ حِرْزا وَ شِفَاءً مِنْ کلِّ دَاءٍ وَ سُقْمٍ وَ آفَةٍ وَ عَاهَةٍ اللهُمَّ طَهِّرْ بِهِ قَلْبِی وَ اشْرَحْ بِهِ صَدْرِی وَ سَهِّلْ لِی بِهِ أَمْرِی: به خدا و با خدا. خدایا آن را قرار ده روشنی و پاک کننده و نگهدارنده و شفای از هر درد و بیماری و آفت و آسیب. خدایا دلم را با آن پاک کن و سینه‌ام را بگشای و کارم را با آن آسان گردان». چون از غسل فارغ شوی، دو جامه پاکیزه بپوش و در مشرعه دو رکعت نماز به جای آر...چون از نماز فارغ شوی، با حالتی آرام و همراه با وقار به جانب حائر حرکت کن و گام‌های خود را کوتاه بردار. به‌درستی که خدای تعالی برای گامی که برمی‌داری برایت حجّ و عُمره می‌نویسد و با دلِ فروتن و دیده گریان راه برو و بسیار کن ذکر اللّه اکبر و لا اله الاّ اللّه و ثنا بر خدا و صلوات بر رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله و سلّم و به ویژه صلوات بر حسین علیه‌السلام را و بسیار کن لعنت بر قاتلان آن حضرت و بیزاری جستن از کسانی که در ابتدا، پایه ظلم و جور بر اهل بیت علیهم السّلام را بنا گذاشتند. هرگاه به درگاه حائر رسیدی بایست و بگو:

ادامه مطلب
السلّام علیک یا صاحب الزمان

حضرت مهدی(عج): فَاِنّا یحیطُ عِلمُنا بِأَنبائِكُم و لایعزُبُ عَنّا شَیءٌ مِن اَخباركُم... ما از اوضاع شما کاملاً باخبریم و هیچ چیز از احوال شما بر ما پوشیده نیست.
(بحار، ج ٥٣، ص ١٧٥)

ویژگی های حکومت امام زمان (عج)

از جمله ویژگی های حکومت مهدوی(عج) توسعه علم و دانش و صنعت و فناوری است. در روایات مربوط به دوران حکومت حضرت مهدی (عج) به مسائلی اشاره شده که هریک حکایت از پیشرفت فوق العاده علم و دانش و فناوری و صنعت در آن زمان دارد.

اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم عجل لولیک الفرج

خدایا در ظهور امام زمان "عج" تعجیل بفرما

  سؤال و جوابهای متداول (FAQ's)

Our online programs will be started in the month of Ramadhan and Muharram. Please check our website for the details.

  Google Reviews - نظرات شما

هدایا و کمک های مالی به مرکز امام علی علیه السلام

Donate Now

در حال حاضر مجالس حضوری بر قرار نمیباشد

مناسبتهای بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد

Get Directions
 Contact Imam Ali Centre

P.O. BOX 63666 V7P3P1

6047214111
Contact Us Page

info@imamalicentre.com :Email
Live Weekly Programs

.Live-streaming on YouTube is not available right now

Live-stream Youtube Page

حاضرین در سایت

ما 64 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم