سالروز زیباترین پیوند هستی مبارکباد

سالروز زیباترین پیوند هستی مبارکباد

ویژه برنامه جشن میلاد نورانی ثامن الحجج امام الرئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع

ویژه برنامه جشن میلاد نورانی ثامن الحجج امام الرئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع

یا فاطمة المعصومه اشفعی لنا فی الجنه

یا فاطمة المعصومه اشفعی لنا فی الجنه

السّلام علیک یا صاحب الزّمان

السّلام علیک یا صاحب الزّمان

زندگینامه امام صادق علیه السلام

زندگینامه امام صادق علیه السلام

میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) مبارک باد

میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) مبارک باد

سالروز زیباترین ترین پیوند هستی مبارکباد

سالروز زیباترین ترین پیوند هستی مبارکباد
مرکز امام علی (ع) محفلی گرم، نورانی و سرشار از صفا و معنویت

مؤسسه امام علی علیه السّلام پیشرو در امر خدمات رسانی به جامعه ایرانی و فارسی زبانان مقیم کانادا

Imam Ali Center (Est. 2012) is a successful guide in providing services within various fields to the Iranian/Persian communities living in North America.

زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها
السلام علیک یا بنت رسول الله یا فاطمة المعصومه

زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها

از آداب تشرف به حرم مطهر معصومان علیهم السلام و امامزادگان، خواندن زیارت نامه آن بزرگواران است. زیارت نامه معصومان علیهم السلام از سوی خود حضرات معصومین علیهم السلام صادر گشته است. یعنی امامان، خود به شیعیان نحوه زیارت را می آموخته اند. بنابراین الفاظ زیارت نامه ها جزو احادیث محسوب می شود. اما غالباً زیارت نامه امامزاده ها، از ناحیه معصوم وارد نشده است بلکه کلماتی است که علما و بزرگان با استفاده از احادیث، برای زیارت آنها تنظیم کرده اند. به همین جهت قرائت فاتحه برای امامزادگان سفارش شده است. اما زیارت نامه حضرت معصومه علیها السلام مانند زیارت نامه های ائمه علیهم السلام از کلمات نورانی معصومان علیهم السلام بوده و جزو احادیث محسوب می گردد. از امام رضا علیه السلام دو زیارت نامه برای حضرت معصومه علیها السلام روایت شده است. و این حاکی از مقام والای آن بانوی بزرگ است. با توجه به اینکه سخنان و کلماتی که ائمه علیهم السلام بیان می فرمودند به علت اتصال به منبع لایزال الهی خالی از مبالغه و خلاف است، عظمت حضرت معصومه علیها السلام از عبارات و نکات ذکر شده در این دو زیارت نامه روشن می شود. * در یکی از آن دو زیارتنامه امام رضا علیه السلام حضرت معصومه علیها السلام را به هشت لقب ملقب فرموده اند در نتیجه ایشان مانند مادر مظلومه شان زهرای اطهر علیها السلام دارای القاب متعددی هستند. «السلام علیک ایتها الطاهرة الحمیدة البَرّةُ الرشیدةُ التقیة النقیة الرضیة المرضیة».[9]

دعای بعد از هر نماز واجب
دعای یا علی یا عظیم

دعای بعد از هر نماز واجب

رمضان، ماه شکوه روح و شکیب تن، ماه غفران و آمرزش گناهان، ماه توبه و تضرع بر پیشگاه الهی، ماه انعام بندگان بر خوان گسترده احسان و فضل بی انتهای پروردگار، ماه میهمانی خدا، ماه میعاد و هنگامه یاد، ماه نزول قرآن، ماه گشایش درهای رحمت الهی ،ماه معنویت و صفای نفس و مناجات و روی آوردن به خداست، ماه استمداد و بهره مندی از فیوضات و اتصال به ذات تبارک و تعالی است. خداوند متعال فرصت حضور در بهترین ماهش را بر ما ارزانی داشت تا با بهره‌گیری از تعالیم حیاتبخش الهی و تأسی از سیره پیامبر اکرم‌‌‌(ص) و ائمه اطهار‌(ع) بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم و از لحظه‌های ناب دعا و سجاده‌هایمان لذت مهمانی پروردگار را درک ‌نمائیم. فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه شناخت و معرفت، ماه توبه و مغفرت، ماه عبادت و بندگی، ماه خدا، ماه قرآن، ماه نزول رحمت و ضیافت بیکران الهی و ماه شکستن بت‌های نفس و سجده‌ی عشق بر درگاه معبود یکتا و نامتناهی مبارک باد /////// در شب اول ماه رمضان به جست وجوی هلال ماه بپردازید و پس از رؤیت هلال رو به قبله بیاستید و دست‌ها را به سوی آسمان بلند و هلال را خطاب کرده و بگویید: «رَبِّی وَ رَبُّکَ اللّهُ رَبُّ الْعالَمِینَ. اللّهُمَّ أَهِلَّهُ عَلَیْنا بِالْأَمْنِ وَالْإِیمانِ وَالسَّلامَةِ وَالْإِسْلامِ وَالْمُسارَعَةِ إِلی مَا تُحِبُّ وَتَرْضی. اللّهُمَّ بارِکْ لَنا فِی شَهْرِنا هذَا، وَارْزُقْنا خَیْرَهُ وَعَوْنَهُ، وَاصْرِفْ عَنَّا ضُرَّهُ وَشَرَّهُ وَبَلاءَهُ وَفِتْنَتَهُ.» .

ادامه مطلب
اعمال و دعاهای مشترک
توصیه های مستحب

اعمال و دعاهای مشترک

اول: افطار است و مستحب است که بعد از نماز شام افطار کند مگر آنکه ضعف بر او غلبه کرده باشد یا جمعى منتظر و باشند سوم: آنکه در وقت افطار دعاهاى وارده آن را بخواند از جمله آنکه بگوید: اللَّهُمَّ لَکَ صُمْتُ وَ عَلَى رِزْقِکَ أَفْطَرْتُ وَ عَلَیْکَ تَوَکَّلْتُ تا خدا عطا کند به و ثواب هر کسى را که در این روز روزه داشته و اگر دعاى اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِیمِ را که سید و کفعمى روایت کرده ‏اند خواند فضیلت بسیار یابد و روایت شده که: حضرت امیر المؤمنین علیه السلام هر گاه مى‏خواست افطار کند مى‏گفت: ِبسْمِ اللَّهِ اللَّهُمَّ لَکَ صُمْنَا وَ عَلَى رِزْقِکَ أَفْطَرْنَا فَتَقَبَّلْ [فَتَقَبَّلْهُ‏] مِنَّا إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ چهارم: در لقمه اول بگوید بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ یَا وَاسِعَ الْمَغْفِرَةِ اغْفِرْ لِی تا خدا او را بیامرزد (و در خبر است که: در آخر هر روز از روزهاى ماه رمضان خدا هزار هزار کس را از آتش جهنم زاد مى‏کند پس از حق تعالى بخواه که تو را یکى از آنها قرار دهد) پنجم: در وقت افطار سوره قدر بخواند. ششم: در وقت افطار تصدق کند. وافطار دهد روزه داران را اگر چه به چند دانه خرما یا شربتى آب باشد... واز حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت است که: کسى که افطار دهد روزه دارى را از براى او خواهد بود مثل اجر آن روزه دار بدون آنکه از اجر او چیزى کم شود و هم از براى او خواهد بود مثل آن عمل نیکویى که بجا آورد آن افطار کننده به قوه آن طعام) (و آیت الله علامه حلى در رساله سعدیه از حضرت صادق علیه السلام نقل کرده که فرمود: هر مؤمنى که اطعام کند مؤمنى را لقمه‏اى در ماه رمضان بنویسد حق تعالى براى او اجر کسى که سى بنده مؤمن آزاد کرده باشد و از براى او باشد نزد حق تعالى یک دعاى مستجاب. هفتم: در هر شب خواندن هزار مرتبه إنا أنزلناه وارد است هشتم در هر شب صد مرتبه حم دخان را بخواند اگر میسر شود. نهم: سید روایت کرده که: هر که این دعا را بخواند در هر شب ماه رمضان آمرزیده شود گناهان چهل سال او اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ الَّذِی أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ وَ افْتَرَضْتَ عَلَى عِبَادِکَ فِیهِ الصِّیَامَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ ارْزُقْنِی حَجَّ بَیْتِکَ الْحَرَامِ فِی َعامِی هَذَا وَ فِی کُلِّ عَامٍ وَ اغْفِرْ لِی تِلْکَ الذُّنُوبَ الْعِظَامَ فَإِنَّهُ لا یَغْفِرُهَا غَیْرُکَ یَا رَحْمَانُ یَا عَلامُ .

ادامه مطلب
السلّام علیک یا صاحب الزمان

حضرت مهدی(عج): فَاِنّا یحیطُ عِلمُنا بِأَنبائِكُم و لایعزُبُ عَنّا شَیءٌ مِن اَخباركُم... ما از اوضاع شما کاملاً باخبریم و هیچ چیز از احوال شما بر ما پوشیده نیست.
(بحار، ج ٥٣، ص ١٧٥)

ویژگی های حکومت امام زمان (عج)

از جمله ویژگی های حکومت مهدوی(عج) توسعه علم و دانش و صنعت و فناوری است. در روایات مربوط به دوران حکومت حضرت مهدی (عج) به مسائلی اشاره شده که هریک حکایت از پیشرفت فوق العاده علم و دانش و فناوری و صنعت در آن زمان دارد.

اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم عجل لولیک الفرج

خدایا در ظهور امام زمان "عج" تعجیل بفرما

  سؤال و جوابهای متداول (FAQ's)

As the safety of our members is our first priority, we will be resuming our weekly gatherings once our management team decides that it is completely safe to do so. Until in-person gatherings resume, we will continue to broadcast our programs virtually.

  Google Reviews - نظرات شما

هدایا و کمک های مالی به مرکز امام علی علیه السلام

Donate Now
Program Location

1251 Lillooet Rd, North Vancouver, BC V7J 3K3
.Programs are currently only broadcasted live

Get Directions
Contact Imam Ali Centre

Phone: (604) 715-7712
Contact Us Page

info@imamalicentre.com :Email
Live Weekly Programs

Live-streamed on YouTube every night
Starting at 7:00pm Pacific Time

Live-stream Youtube Page

حاضرین در سایت

ما 189 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم